Stephanie Meyer – Saga Zmierzch

Ostatnio przeczytałam książki z cyklu „Saga Zmierzch” autorstwa Stephanie Meyer. Główną bohaterką serii jest Bella, której życie diametralnie się zmienia, gdy zakochuje się w wampirze – Edwardzie. Chłopak jest wewnętrznie rozdarty, ponieważ to z jego powodu dziewczyna ma wiele kłopotów, często ociera się o śmierć.

Historia ukazuje losy nietypowej pary, która pomimo trudności potrafi przetrwać. Przedstawia  także rozważania dziewczyny – człowieka, dla której bycie z wampirem jest niezwykle trudną decyzją, którą podejmuje z miłości do ukochanego.

Warto przeczytać tę książkę ponieważ mamy w niej  ciekawe zwroty akcji, a sporo scen przyprawi nas o dreszczyk emocji. Po drugie, dialogi między głównymi bohaterami sporo uczą – tego, co w życiu trzeba doceniać, że należy zawsze być dobrym. Po trzecie, pokazane jest w pełnym świetle dojrzałe uczucie, choć z pozoru niedojrzałych jeszcze ludzi.

Utwór pokazuje, jak ważna w relacji z drugą osobą jest umiejętność poświęcania się dla niej, dbanie o dobro tej osoby, a nie tylko o swoje własne.

Podsumowując, polecam tę książkę wszystkim, nie tylko nastolatkom lubiącym romantyczne historie, ale każdemu, kto chciałby poznać pojęcie miłości zdefiniowanej w inny sposób. Ta opowieść może także zainteresować miłośników strasznych historii i pradawnych legend.

Agata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s