Zwiadowcy- John Flanagan

,,Zwiadowcy” Johna Flanagana są serią liczącą trzynaście tomów. Są to książki przygodowe, ale za razem i komedie.

Ich historia opowiada o Will’u, który jako noworodek został podrzucony pod drzwi sierocińca na zamku Redmont. Był tam też krótki liścik mówiący, że jego matka zmarła przy porodzie, a ojciec zginął jako bohater. Will znalazł w sierocińcu swoją miłość, Alyss, największego wroga, Horacego i kilkoro przyjaciół. Od zawsze marzył, aby stać się rycerzem. Niestety, z powodu swojej szczupłej budowy, chłopak doświadczał ciągłych drwin ze strony Horacego. Według którego rycerz powinien być silny i barczysty, a Will z pewnością nie spełniał tych kryteriów.

Chłopak mieszkał na zamku spokojnie przez piętnaście lat, ale nadszedł Dzień Wyboru, dający dzieciom z sierocińca szansę kształcenia się w wybranej sztuce.  Niestety nie było tak łatwo. Aby się tego uczyć, mistrz aktualnej sztuki musiał ich wybrać na swoich uczniów. Jak się pewnie domyślacie Will wybrał szkołę rycerską, a gdy nie został przyjęty chciał iść do szkoły Ujeżdżania.
Każde dziecko mieszkające w sierocińcu miało prawo do dwóch prób wyboru, niestety Will nie został przyjęty przez żadnego z wybranych mistrzów. Zrezygnowany myślał, że będzie musiał podjąć się niechcianej pracy, ale nagle w jego życiu pojawiła się tajemnicza postać. Dała ona jego opiekunowi list, dotyczący przyszłości Will’a. Chłopak był bardzo ciekawy tego, co tam było napisane dlatego, gdy nadeszła noc wdrapał się po wieży do pokoju opiekuna i chciał zobaczyć co on zawiera. Gdy już wyciągnął rękę po list został złapany przez ową tajemniczą postać. Okazało się, że ten list był tylko sprawdzianem, a on został oficjalnie przyjęty na ucznia zwiadowcy (Halt’a – owej tajemniczej postaci).

,,Zwiadowcy” są bardzo ciekawą serią. W niektórych momentach potrafią rozbawić do łez, w innych są poważne.  Pokazują przede wszystkim na czym polega prawdziwa przyjaźń i poświęcenie i co daje ciężka praca.

Julka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s