„Królowa i faworytka” Kiery Cass

Książka pod tytułem „Królowa i faworytka” Kiery Cass, to dwa opowiadania- i o wiele więcej- które są kontynuacją, a jednocześnie wstępem do bestsellerowej serii „Rywalki”.  „Królową” należy czytać po zapoznaniu się z treścią poprzednich książek (ze względu na dużą ilość „spojlerów”)

Seria „Rywalki” opowiada o zwykłej dziewczynie, pochodzącej z nowo utworzonego państwa opartego na władzy sprawowanej przez monarchię. Kraj ten, podzielony jest na klasy społeczne, których standardy życia uzależnione są od kasty, z której się pochodzi.

W „Królowej i faworytce”, opowiedziana jest historia innej młodej kobiety, jeszcze sprzed zaślubin z królem nowego państwa. To właśnie ta niewiasta stanie się niedługo monarchinią królestwa, w którym będzie mieszkała główna bohaterka sagi „Rywalki”. Czytelnik może się stąd dowiedzieć, jak wyglądały pierwsze spotkania przyszłej królowej z jej potencjalnym mężem. Dzięki temu, zainteresowani mają szansę ujrzeć wszystkie postacie
z całkiem nowej perspektywy.

Kolejne opowiadania z rozmachem kreślą dalsze, nie znane dotąd losy bohaterów. Znaleźć tam można opisy zatajonych wcześniej sytuacji, ukazujących bieg wydarzeń w innym świetle. Narratorka poprzednich części sagi nie miała o nich pojęcia. Zaspokoić swoją ciekawość mogą również ci, którzy zastanawiają się, jak potoczyły się dalsze losy jej przyjaciółek. Książka zawiera bowiem informacje o ich dalszym życiu. Od początku, okładka kusi ładną szatą graficzną i kolorami miłymi oku. Nie jest zresztą wyjątkiem, bo każdy egzemplarz tej serii, zdobi jedna z pięknych sukien, o których włożeniu marzy nie jedna
z dziewcząt.

Uważam tę książkę Kiery Cass, za udaną. Zawiera ciekawe dialogi, zaskakujące zwroty akcji, dobrze wykreowanych bohaterów i lekki nastrój, odpowiadający lekturze w miłe wieczory. Nadaje się do czytania dla dziewczyn młodszych, jak i tych nieco starszych. Będąc gatunkiem fantasty i młodzieżowym romansem, zachwyca delikatnością uczuć, które przeżywa każda z jej bohaterek.

Książkę „Królowa i faworytka” poleciłabym młodzieży lubiącej powieści
o poszukiwaniu miłości- w tej wersji- przeplatanej fantastycznymi strojami balowymi, złotymi koronami i przystojnymi książętami.

Aleksandra Maj

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s