Dziennik Cwaniaczka „Stara bieda” Jeff Kinney

Dziennik Cwaniaczka „Stara bieda” jest napisany w bardzo prosty
i wesoły sposób. Ukazuje życie i perypetie nastoletniego chłopca. Greg Heffley to nastolatek jakich wielu, który ma problemy z rodzicami. Są to dwa różne pokolenia.  którym jest ciężko znaleźć wspólny język. Jakby jeszcze tego było mało, dołącza dziadek, czyli kolejne pokolenie. Przez to dochodzi do wielu śmiesznych sytuacji. Spowodowane są one tym, że Greg rozumie wszystko inaczej niż jego rodzice. Greg, który jest głównym bohaterem, ma wiele ciekawych pomysłów. Jednym z niech jest sprzedawanie lemoniady w upalny dzień. Jednak ten pomysł nie wypalił, bo  jego sąsiad też zaczął sprzedawać lemoniadę.

Książka ukazuje ciekawe pomysły nie tylko Grega, lecz również innych członków jego rodziny. Dziadek romansuje na portalach internetowych i robił dużą imprezę.

Mama doczepia Gregowi lokalizator GPS i przygotowuje ustawę o weekendzie bez elektroniki. Gdy dodamy do tego obecność w jego domu oswojonej świni, która chodzi na dwóch nogach, to możemy się spodziewać na pewno bardzo ciekawej lektury.

Książka jest pisana językiem prostym i zrozumiałym dla wszystkich. Autor swoją relację ubarwia prostymi rysunkami. Kluczowe jest w nich wyczucie absurdu, wyczulenie na rozrywkę. Śmiech z ofiar okazuje się dobroduszny, a jednocześnie nieunikniony. Książka jest przeznaczona nie tylko dla młodzieży, ale także dla dzieci i ich rodziców. Wszyscy, którzy lubią dobry humor, na pewno znajdą coś dla siebie. Chętnie wrócą pamięcią do czasów swojej młodości. Zachęcam do przeczytania tej książki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s