Nieznany ląd

Niezwykła przygoda na końcu świata to można powiedzieć o książce Johna Flanagana pt. „Nieznany ląd”, która jest szóstą częścią serii „Drużyna”.

Historia opowiada o grupie skandyjskich wojowników, którzy służą na pokładzie „Czapli”. Sztorm spycha okręt wraz z bohaterami coraz dalej w głąb Oceanu Nieskończonego. Jednakże „Czaplom” udaje się uratować, odnaleźć nieznany ląd i zaprzyjaźnić się z tubylcami.

Świat przedstawiony w „Drużynie” nie jest światem prawdziwym, lecz tworem fantazji. Utwór określiłbym jako jako alternatywne średniowecze w Europie.

Akcja tejże książki jest niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu.

To nie pierwsza książka Johna Flanagana o tej tematyce, więc można naprawdę wczuć się w klimat utworu oraz dać się porwać przygodom bohaterów. Język powieści jest prosty i zrozumiały, lecz również barwny. Wypowiedzi postaci są świetnie przemyślane, pasujące do ich charakteru.

Nie znalazłem żadnych słabych stron w tej książce. Gdy ją czytałem, nie mogłem się od niej oderwać. Jest to jak dotąd moja ulubiona powieść.

Podsumowując – „Nieznany ląd” Johna Flanagana jest wspaniałą lekturą na długie jesienne lub zimowe wieczory. Ani na moment książka mnie nie znudziła, polecam każdemu, aby ją przeczytał.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s