Dziewiąty grób,czyli ciąg tajemniczych morderstw w dwóch różnych krajach

Autorem powieści pt. „Dziewiąty grób” jest Stefan Ahnhem, który od ponad dwudziestu lat pracuje jako scenarzysta telewizyjny i filmowy. Napisał scenariusze do najpopularniejszych szwedzkich seriali kryminalnych. Zadebiutował „Ofiarą bez twarzy”, która spotkała się z fantastycznym przyjęciem odbiorców. Utwór „Dziewiąty grób” jest wielowątkowym thrillerem, pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji, z wieloma dramatycznymi elementami. Temat jest bardzo emocjonujący , a akcja wartka, wciągająca i trzymająca w napięciu.

Historia opowiada o serii niewyjaśnionych zaginięć i zabójstw. Szwedzka i duńska policja prowadzi śledztwa , w których wiele tajemnic wychodzi na jaw. Oprócz sensacji o zaginionym szwedzkim ministrze czy zabójstwie żony pewnego celebryty w Danii, ukazywane są afery rodzinne. Utwór opowiada o problemach ze zbuntowanym nastolatkiem, kłótniach w małżeństwie, ciągłej pracy i bólu dziecka, które widzi, że rodzice nie dogadują się tak jak kiedyś. Wielu osobom poruszane problemy niewątpliwie wydadzą się bliskie. Oprócz tego w powieści znajdziemy zagadnienia, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień-okrucieństwo i brutalna śmierć, a także niezrozumiałe dla nas motywy. Wszystkie wątki łączą się w spójną całość, a coraz to nowe odkrycia sprawiają, że zwyczajnie nie możemy oderwać się od czytania.

Najbardziej podoba mi się to, że ta powieść nie może się znudzić. Trudno też przewidzieć, co dalej się wydarzy.  W utworze przeplata się wiele wątków, które opowiadane są naprzemiennie, co sprawia, że chcemy szybciej dany fragment przeczytać , aby dowiedzieć  się, co dzieje się w dalszej części  historii. Opisywane drastyczne sceny są dopełnieniem, które idealnie wpasowuje się w mroczny i tajemniczy nastrój dzieła. Czasami można się pogubić, ale za chwilę wszystko się wyjaśnia dzięki dialogom pisanych zwykłym, codziennym językiem. Opowieść cały czas zaskakuje, a także zachęca do myślenia  i porusza naszą wyobraźnię. Ma niespodziewane zakończenie, która nadaje sens całemu utworowi.

Podsumowując, książka „Dziewiąty grób” bardzo mi się podobała i jest to jedna z lepszych, którą w życiu przeczytałam. Z chęcią sięgnęłabym po kontynuację, bo bardzo się wczułam w tę historię. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu, kto lubi tego typu thrillery. Zainteresowało  mnie dzieło tego autora, dlatego z niecierpliwością czekam na jego nowe utwory.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s