Losing Hope

Książka Collen Hoover pt. „Losing Hope” została wydana w 2013 roku. Jest to kontynuacja powieści „Hopeless”. „Losing Hope” to historia trojga przyjaciół zmagającymi się z traumatycznymi przeżyciami. Każde z nich wybrało inny sposób, by sobie z nimi poradzić-nie każdy wybrał życie. Głównym bohaterem tej powieści jest Dean Holder.

W tej powieści poruszane są zwyczajne problemy nastolatków lub rodzin jak np. rozwód rodziców czy też problemy w szkole. Wszystko jednak zmienia się po samobójczej śmierci siostry Deana, który to bardzo mocno przeżywa. Zaczynają się większe problemy rodzinne, w szkole oraz z rówieśnikami. Chłopak obwinia się również za porwanie w dzieciństwie swojej przyjaciółki i po trzynastu latach jej nieobecności nie zaprzestaje poszukiwań zaginionej. Akcja utworu dzieje się w czasach współczesnych.

Książka ta nadaje się zarówno dla nastolatków jak i dorosłych. Powieść jest bardzo wciągająca i zapewniam, że jak się zacznie ją czytać, nie da się przerwać. Zaintrygowało mnie zachowanie Deana, który po śmierci swojej siostry bliźniaczki zmaga się z problemami rodzinnymi i szkolnymi. Aby lepiej się czuć psychicznie, pisze listy do swojej zmarłej siostry, opowiadając o całym swoim dniu. Chłopak próbuje opanować drzemiące w nim emocje, dopóki nie napotyka w sklepie tajemniczej osoby, która bardzo mu przypomina zaginioną przyjaciółkę z dzieciństwa, z którą bohater był bardzo związany. Dean postanawia podejść do dziewczyny i dowiedzieć się więcej na jej temat. Jest zawiedziony, gdy okazuje się, iż bardzo podobna do dawnej przyjaciółki dziewczyna nią nie jest. Po pewnym czasie nastolatek zakochuje się w nowej znajomej i stara się o niej więcej dowiedzieć.

Akcja książki jest barwna, trzymająca w napięciu i na pewno nie znudzi nikogo. Na łatwość czytania wpływa lekki styl i nowoczesny język.

Podsumowując- książka „Losing Hope” C. Hoover bardzo mi się podoba. Czytałam ją z wielką przyjemnością i polecam wszystkim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s