Kropki, czyli głos dorosłego dziecka

Włodek Markowicz. Do 2015 roku współtwórca sławnego programu na polskim YouTubie – LekkoStronniczy. Po zakończeniu tego projektu pracuje na własne konto. Jego autorski kanał też odnosi niemałe sukcesy. W tym roku ukazała się jego pierwsza książka. Opisuje on w niej swoją drogę do dorosłości, czyli wszystkie młodzieńcze przemyślenia, a nawet trochę więcej.

Autor, jak sam twierdzi, pisze o rzeczach, o których sam by chciał usłyszeć jeszcze parę lat temu. Opowiada o własnych problemach z okresu dorastania, o wszystkich zmianach w życiu, o tym jak to wszystko ma na siebie wpływ. Jak jedno nieprzyjemne słowo z ust kolegi czy koleżanki ma znacznie w dalszym istnieniu. Przelał na papier refleksje nie tylko na ten temat. „Kropki” są zbiorem osobistych wniosków i przemyśleń autora.

Początkowa część książki to krótka biografia autora. Opowiada w niej o swoim dzieciństwie, jak traktowano go w młodszych latach po przeprowadzce, bo to przecież nietutejszy, obcy. Następnie płynnie przechodzi do rzeczy, o których większość ludzi w dzisiejszych czasach nie myśli. Stara się skupić uwagę czytelnika na rzeczach, które są dość istotne, a bardzo często o nich zapominamy. Autor w swojej książce porusza wiele ważnych tematów takich jak wiara, duchowość, problemy otaczającego nas świata, sens życia, jednak nigdy nie daje jasnej odpowiedzi. Doprowadza do tego, że czytelnik sam musi nad tym pomyśleć, aby otrzymać jakąś odpowiedź.

Język książki jest prosty, pospolity. Autor używa zwrotów typowych dla młodych ludzi w tych czasach. Nawiązania do internetowych trendów umilają odbiór młodym czytelnikom, jednakże dla wielu starszych odbiorców może to przeszkadzać. Nie używa on ciężkiego, filozoficznego języka, typowego dla książek tego pokroju.

Książka wyda się interesująca szczególnie dla osób o cichej, spokojnej naturze. Sam twórca przyznaje, że jest introwertykiem, więc ludzie o podobnym charakterze szczególnie zrozumieją, co autor miał na myśli. Tym, którzy lubią refleksje, przemyślenia głębsze, niż co jest dziś na obiad, taka forma literatury również powinna przypaść do gustu.

Podsumowując – książka pt. „Kropki” Włodka Markowicza wywołała u mnie wiele pozytywnych emocji. Czytałam ją z przyjemnością i podziwem dla autora. Jest to znakomita książka zarówno dla osób introwertycznych, ludzi chcących poznać punkt widzenia innych oraz dla każdego, kto chce zapełnić wolny czas wartościową lekturą. „Kropki” jest to  niepozorna zbieranina myśli introwertyka, którego serce zaczęło pisać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s