„Kiedy Bóg Puszcza Do Ciebie Oko”

Squire Rushnell to były prezenter telewizyjny . Autor książek, w których ukazywane są opowieści przekazywane z ust do ust. Właśnie tego przykładem jest książka pt. „Kiedy Bóg Puszcza Do Ciebie Oko”.

Autor spisywał wszystkie historie około czterech lat, zawarte w tej książce opowieści są oparte na prawdziwych faktach usłyszanych od rożnych ludzi.

Jego książka pt. “Kiedy Bóg Puszcza Do Ciebie Oko” została uznana za bestseller przez „New York Times”. Jednak moim zdaniem jest to jedna z najgorszych książek, jakie przeczytałem w swoim życiu. Opowiada ona o istnieniu Boga w naszej codzienności, jednak pod koniec okazuje się, że wszystko, co się tam zdarzyło, było zwykłym zbiegiem okoliczności.

Książka jest bardzo monotonna. Każdy rozdział dzieli się na podrozdziały, które za każdym razem pokazane są według tego samego schematu. Mianowicie: przedstawienie postaci i jej problemu, „Znak od boga”, główny bohater podejmuje się stawienia czoła swoim problemom, podziękowanie Stwórcy za pomoc.

Najbardziej w tym dziele nie podobają mi się postacie. Są one bezbarwne, nieinteresujące i niezwykle powierzchownie ukazane.

Utwór opowiada o pomocy od Boga w trudnych chwilach naszego życia, jednakże wydaje mi się, że prawdziwe problemy to alkoholizm, trudna sytuacja w gronie rówieśników lub patologia w domu , a nie oczekiwanie na telefon w sprawie spotkania.

Cały ten tekst jest mało wciągający i nie wnosi za dużo do naszego życia. Pokazuje on „Boską pomoc” w chwilach cierpienia i smutku. Jak dla mnie w tym tekście sformułowanie, że „Bóg puszcza do nas oko” jest błędne. Uważam, że powinno brzmieć: „Weź się ogarnij człowieku i zrób pierwszy krok”.

Paweł

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s