„Pamięć doskonała” Charlesa Phillipsa

Przeczytałem ostatnio książkę Charlesa Phillipsa „Pamięć doskonała”. Jest to poradnik, który spodoba się każdemu czytelnikowi lubiącemu łamigłówki.

Z książki dowiadujemy się jak, działa nasza pamięć i co możemy zrobić, by ją poprawić. Różnorodne zadania i znajdująca się pod każdym z nimi wskazówka pomaga wzmocnić nasze myślenie. Ćwiczenia na pozór wydają się łatwe, lecz w praktyce tak nie jest, a wskazówki znajdujące się pod każdym zadaniem zwracają nam uwagę na to na czym powinniśmy się skupić w danym ćwiczeniu.

Po wykonaniu ćwiczeń nastąpiła niewielka poprawa w moim zapamiętywaniu.                         Przed przeczytaniem miałem duże problemy z przekręcaniem różnych nazw czy informacji. Teraz zdarza się to rzadziej, ale nadal częściej niż bym chciał. Myślę jednak, że jest to spowodowane bardziej moją oporną głową niż tym, że ćwiczenia mi nie pomogły, a może należy je powtórzyć.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ możemy poznać patenty, otrzymać rady i poznać ciekawostki związane z pamięcią ludzką, które mogą nam posłużyć w życiu codziennym.

Konrad

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s