„Prawie o północy”…czyli jak wzbogacić swój wieczór

Autorką książki pod tytułem: „Prawie o północy” jest autorka bestsellerów New York Timesa- C. C. Hunter (Chrisie Craig). Autorka zasłynęła serią romansów dla młodzieży, z wątkami fantastycznymi. Pisarka publikowała dzieła, zarówno pod imieniem C.C. Hunter, jak i Christie Craig. Pierwszy z pseudonimów służy jej do podpisywania książek dla młodzieży, drugiego natomiast używała podczas publikacji książek romantycznych dla starszych czytelników. Te pozbawione były elementów nadprzyrodzonych. Wydawnictwo Feeria Young wydało książkę 03.08.2016r., powodem dla którego po nią sięgnęłam było moje uwielbienie do autorki.

„Prawie o północy” jest to zbiór pięciu nowel, stanowiących dopełnienie dwóch poprzednich części. Książka opowiada o tajnej szkole z internatem dla osób o zdolnościach nadnaturalnych. Ale dla czwórki nastolatków to więcej niż szkoła. To miejsce, w którym podejmą ostateczne decyzję dotyczące ich losu. Poznajemy tu osoby z trudną przeszłością: wilkołaki i wampiry, które próbują odnaleźć się w nowym świecie. To, co szczerze polubiłam w tej książce to przede wszystkim ukazanie nietypowych losów bohaterów. W utworze zostają przedstawione nieznane dotąd losy Delli Tsang, Frederiki Lakoty, Mirandy Kane i Chase’a Tallmana, ich przeszłość  nim trafili do obozu w Wodospadach Cienia. Della Tsang i Frederica Lakota zupełnie nie odnajdują się w świecie ludzi, Miranda Kane martwi się konkursem i tym, że słabo idzie jej rzucanie czarów, zaś młody wampir Chase Tallman naznaczony jest tragedią, a jednak i tak pozwala sobie na miłość. Książka nie zawiera ilustracji.

Moim zdaniem dla fanów autorki i osób, które miały już do czynienia z tą serią styl i sposób pisania nie będą żadnym zaskoczeniem. Książka jest ciekawa z pasjonującą akcją. Jest napisana prostym, lekkim językiem co sprawia, że czyta się ją szybko. Postacie są wyważone. Mają wady i zalety. Wydają się żywsze. Dobra fabuła i pomysł w połączeniu z ciekawą akcją i bohaterami na pewno zaintryguje czytelników.W sumie, całość książki jest wspaniała. Jest ona poświęcona głównie młodzieży, ale osoby dorosłe mimo wszystko powinny w niej znaleźć coś dla siebie. Polecam tę pozycję fanom serii o Wodospadach Cienia jak i osobom początkującym z C. C. Hunter. Nie zawiedziecie się na pewno!

 

Paulina Czajkowska

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s