Ukryta Wyrocznia Ricka Riordana

Książka, którą chcę polecić, nosi tytuł „Ukryta Wyrocznia” i jest pierwszym tomem z serii „Apollo i Boskie Próby” napisanej przez Ricka Riordana. Czytałam wcześniejsze dzieła tego autora, więc niezmiernie ucieszyłam się na wieść, że w sklepach ma pojawić się jego najnowszy utwór. Po przeczytaniu pierwszych stron stwierdziłam, że lektura na pewno znajdzie się na liście moich ulubionych powieści, gdyż zawiera w sobie elementy, które bardzo lubię: nawiązanie do mitologii greckiej oraz lekki styl pisania twórcy.

Apollo zostaje ukarany przez Zeusa i zesłany na ziemię. Nie przejęłoby to zbytnio patrona muzyki i sztuki, gdyby nie okazało się, że ojciec odebrał mu nieśmiertelność na czas nieokreślony. Bóg pod postacią młodzieńca o imieniu Lester Papadopoulos wyrusza po radę do jedynego miejsca, w którym mógł oczekiwać pomocy – Obozu Herosów, w którym szkolili się młodzi herosi, czyli potomkowie bóstw i ludzi.

W książce podoba mi się nawiązanie do mitologii greckiej i przedstawienie jej w humorystycznej postaci, która ułatwia przyswajenie wiedzy na temat starożytnej śródziemnomorskiej kultury i dawnych wierzeń. Do stylu pisania autora również nie mam zarzutów, gdyż nie napotkałam trudności w zrozumieniu tekstu czy w przebrnięciu przez fragmenty pełne zwrotów akcji. Większość postaci wykreowanych przez twórcę nie wyróżnia się nadzwyczajnymi, nadludzkimi zdolnościami, przez co łatwo można się z nimi utożsamić.

Moim zdaniem książka jest warta polecenia, a lekturę można zaadresować do czytelników w każdym wieku. Humorystyczny, pełny akcji utwór na pewno zapadnie mi w pamięć na dłuższy czas.

Oliwia Sangar

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s