Ale historia… Mieszko, ty wikingu” Grażyny Bąkiewicz

Ostatnio miałem okazję przeczytać książkę pod tytułem ,, Ale historia… Mieszko, ty wikingu” autorki Grażyny Bąkiewicz. Książka została wydana w styczniu 2015 roku. Dodatkową atrakcją są ilustrację autorstwa Artura Nowackiego.

Głównym bohaterem jest dwunastoletni chłopiec o imieniu Aleks, który mimo swojego wieku wykazuje odpowiedni poziom dojrzałości i bystrości w myśleniu. Akcja rozgrywa się na lekcji historii, gdzie uczniowie mogą cofać się w czasie dzięki specjalnym ławkom. Głównym wątkiem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie czy Mieszko I był wikingiem. Lektura, mimo braku mego zadowolenia na początku, bardzo mnie wciągnęła i po czterech dniach smuciłem się, że tak szybko się skończyła. Moim zdaniem największą zaletą były rysunki, które były przejrzyste i w większości świetnie podsumowywały przeczytany moment. W obrazowy i interesujący sposób zostało przedstawione Średniowiecze. Mimo cofania się w czasie do okresu dziesiątego wieku język był zrozumiały, nie spotkałem się z żadnymi niezrozumiałymi słowami. Zdecydowaną wadą tej książki jest zagmatwany początek, który dla niektórych spowoduje niechęć do dalszego czytania. Sam się spotkałem z taką sytuacją, ale naprawdę warto dalej czytać.

Zdecydowanie mogę tę powieść polecić do przeczytania dla osób w młodszym i starszym wieku. Książka świetnie umili nam czas oraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

Bartek Mikucki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s