Podstawy, drogi Watsonie!

W ostatnich dniach przyjemność miałam natknąć się na książkę „The Return of Sherlock Holmes” z serii Penguin Readers wydawnictwa Longman. Jest to zbiór opowiadań o wybitnym brytyjskim detektywie autorstwa sir Arthura Conan Doyle’a w edycji uproszczonej, tak, aby osoby uczące się języka angielskiego mogły odczuwać przyjemność z lektury. Książka została wydana w 2000 roku i zawiera cztery opowiadania oraz część przeznaczona na pytania sprawdzające do tekstu.

Cały tom poświęcony jest przygodom detektywa Sherlocka Holmesa oraz jego kompana, doktora Johna Watsona. Opowiadania, które możemy tu znaleźć to: „The Six Napoleons”, „The Norwood Builder” i „The Golden Glasses”. Wszystkie historie poprzedzone są notatką od doktora Watsona i wprowadzeniem. „The Six Napoleons” opisuje sprawę notorycznego niszczenia gipsowych popiersi Napoleona; „The Norwood Builder” traktuje o morderstwie przedsiębiorcy budowlanego; w „The Golden Glasses” tytułowy bohater rozwiązuje zagadkę złotych binokli trzymanych przez zabitego sekretarza. Wszystkie opowiadania zaliczają się do kryminału. Całość czyta się bardzo lekko ze względu na znaczne uproszczenie języka, fabuła nie wydaje się być specjalnie zawiła i skomplikowana w żadnej z części, jednak nie znaczy to, że jest nudna, czy nieciekawa; wręcz przeciwnie!

Osobiście poleciłabym te książkę zarówno fanom kryminału jak i osobom chcącym sprawdzić własne umiejętności i znajomość języka angielskiego. Szczególnie podobało mi się opowiadanie „The Six Napoleons” i na pewno wrócę do niego w przyszłości.

Madzia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s