Klątwa złotego smoka

Klątwa złotego smoka jest czwartym tomem serii Kroniki Archeo, w którym Agnieszka Stelmaszyk zabiera czytelnika w podróż nie po jednym, lecz po dwóch krajach. Akcja utworu toczy się w Wielkiej Brytanii i Japonii, przed Bożym Narodzeniem. Podobnie jak w poprzednich częściach Ania i Bartek Ostrowscy oraz ich trójka przyjaciół z Londynu – Mary Jane, Jim i Martin Gardenowie, starają się rozwiązać zagadkę. Tym razem chodzi o odnalezienie starego, japońskiego wachlarza, który ma niezwykłe właściwości. Nad nastolatkami przez cały czas czuwają pani Ofelia oraz rodzice Ani i Bartka, którzy są archeologami.

Niestety, bohaterowie zamiast cieszyć się nadchodzącymi świętami, zostają wplątani w międzynarodową intrygę. Wachlarz ze złotym smokiem staje się celem poszukiwań nie tylko przyjaciół, ale także japońskiej mafii. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy rodzina Gardenów znika w Japonii, a poważnie zaniepokojeni Ostrowscy wyruszają jej na ratunek.

Autorka wprowadza czytelnika w świat kultury japońskiej, zupełnie różniący się od europejskiego, a tym samym niebywale tajemniczy i intrygujący. Zachwycające jest to, że zbiegi okoliczności, odwaga dzieci, a także ich niezrównana zdolność kojarzenia faktów i umiejętność wiązania ich w logiczny ciąg następstw powodują, że czytelnik pochłania lekturę z zapartym tchem.

Książka jest skierowana głównie do młodzieży, ja jednak uważam, że dorosły człowiek przeczytałby ją z dużym zainteresowaniem! Klątwa złotego smoka jest powieścią, którą do samego końca czyta się z równym zaciekawieniem jak na początku i myśli się o niej jeszcze na długo po jej skończeniu. Gorąco polecam!

Mikołaj Czaban

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s