Czy choroba wyklucza spełnienie marzeń?

             Recenzja książki pt. „Gwiazd naszych wina” Johna Greena

Książka pt. „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, gdy się ukazała, znikała z półek szybciej niż ciepłe bułeczki. Poleciła mi ją koleżanka, która uwielbia czytać. Bestseller ten udowadnia, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, możemy cieszyć się życiem. Czytając tę lekturę, niemalże straciłam poczucie czasu. Książka nauczy patrzeć na świat przez różowe okulary. Ukazuje młodych ludzi, którzy walczą z ciężką chorobą. Często człowiek, który dowiaduje się, że ma nowotwór, twierdzi, iż jego życie nie ma sensu. W tej powieści bohaterowie nie mają pretensji do losu, nie poddają się. Pragną spełniać marzenia oraz przeżywać najpiękniejsze chwile.

Bohaterami są Hazel, chorująca na nieuleczalny nowotwór, oraz Augustus, niewiele starszy chłopiec, któremu udało się wyleczyć raka. W wyniku choroby stracił nogę. Dziewczyna często ma ochotę poddać się, czuje się bezradna, nie chce kontynuować leczenia. Chłopak jest bardziej dojrzały. Wierzy w sens terapii. Oboje spotykali się w  grupie wsparcia dla chorych nastolatków. Tam zaczęła się ich wspólna przygoda. Przyjaźń przeradzała się w miłość. Okazało się, że wygląd nie jest ważny i liczy się charakter. Bohaterowie pomagali sobie w spełnieniu marzeń. Kiedy Hazel uznała, że spotkanie z ulubionym pisarzem nie jest możliwe do spełnienia, chciała się poddać. Jednak szczęśliwa wiadomość od Augustusa postawiła dziewczynę na nogi. Po tym zdarzeniu na przyjaciół czekały kolejne przygody…

Autor przedstawia ciekawe sylwetki bohaterów, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć złożoną naturę człowieka. Lektura trzyma czytelnika w napięciu. Zawiera mnóstwo zaskakujących wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Polecam tę lekturę każdej osobie, niezależnie od wieku. Przede wszystkim koniecznie przeczytać muszą ją wielbiciele historii miłosnych.

                                                                               US

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s